Byl konec května a pomalu přicházelo léto. I přes to, že se celé jaro nemohlo z důvodu koronaviru nikam moc cestovat a většina míst byla zavřená, začaly se v nás probouzet kempování chtivé myšlenky. Rádi výletíme a pokud vyrážíme někam přes noc, nejčastěji spíme v autě. Na podzim k nám však přibyl nový člen rodiny, Oliver, a proto bylo nutné naše auto na kempování trochu upravit.

Když jsme byli dva, měli jsme pro sebe spousta prostoru. Oddělali jsme z auta všechny sedačky, dali na podlahu matraci a bylo. Úložný prostor jsme měli v podlaze auta a v podstatě všude kolem sebe.

Na to naše pár denní kempování to bylo naprosto dostačující.

Původní varianta a kempování v autě
Původní varianta – kempování v autě na podlaze s třetím členem rodiny v bříšku

Auto na kempování pro tři, ale kde začít?

►      Stanovit si priority

Zásadní pro nás bylo to, že při cestování nyní budeme potřebovat jednu sedačku navíc. Budeme muset podlahu nějak vyvýšit, abychom v autě mohli cestovat a spát pohodlně všichni tři.

To byl vlastně náš hlavní a jediný požadavek.

Zbytek už se nějak vyřeší :).

►      Nechat se inspirovat

Musím se přiznat, že jsme hledali inspiraci na internetu a ani mě nepřekvapilo, když Tim přišel s tím, že našel nějaké dva Čechy, kteří si svoje autíčko přestavěli k obrazu svému na cestování po Kanadě.

Jejich auto však bylo uzpůsobeno na dlouhodobější cestování — součástí byla spousta vychytávek, šuplíčků, zástrček a schovek.

My jsme takové nadčasovosti tak úplně nepotřebovali, ale zaujal nás v této inspiraci číslo 1 (odkaz přidávám níže) vydělávací stoleček v zadní části auta.

Přidávám i další inspirativní pokoukáníčko:

►      Začít jednat

To vám povím, můj muž Tim, je mužem činu. Jedno odpoledne mě požádal o tužku a papír, zasedl ke stolu a nakreslil plánek, jak by to v tom našem autíčku mohlo vypadat. Hned na to, jsme nasedli do auta a vydali se do cca hodinu vzdáleného města Hinton na nákupy.

Jakmile jsme tam dorazili, zjistili jsme, že ten den má obchod, kam my samozřejmě nejvíc nutně potřebujeme, zavřeno. Ou jéé… Otevírací hodiny se s koronavirem změnily a nás vůbec nenapadlo nad tím přemýšlet. Proto se celé tvoření posunulo na další den.

Haha, byli jsme oba, vlastně možná všichni tři, tak moc natěšený.

Nákup a náklady

Vše jsme nakonec nakoupili druhý den v obchodě s názvem Home Hardware (asi něco jako náš Baumax?).

  • dřevo $ 67
  • pilka a panty $ 75
  • sestavení – k nezaplacení 🙂

Naše varianta je skvělá pro takové to několikadenní kempování.

Nákres projektu
Nákres projektu
Nákup na vylepšení auta ke kempování
Nákup
S ruční pilkou to šlo jedna dvě
S ruční pilkou to šlo jedna dvě
Asistent v akci
Asistent v akci

Previous
Next

Základní deska

Všechny potřebné strojky a pomůcky bychom tedy měli, Tim však přišel s tím, že nemůže pracovat venku, protože prší. Chtěl se do práce pustit co nejdřív, a proto navrhoval, že ty prkna nařeže doma v chodbě. Tak to mě teda dostal. Jako já byla taky natěšená, ale tohle by u mě neprošlo… ani náhodou. Přes to nejel vlak, ta vidina úklidu… Oh my!

Dřevěné desky nakonec nařezal venku, ale samotný proces sestavování základní desky se začal u nás v obýváku. Oliver byl rozhodně víc nadšený než já, asistent náš. 🙂

Taková dobrá malá myšlenka:

Pro takovéhle projekty je lepší používat šroubky než hřebíky, protože v případě, že je výrobek třeba předělat nebo nedej bóže zrušit, dají se šroubky jednoduše použít znovu, zatímco hřebíky ani tak ne.

Naštěstí nic takového zatím nebylo potřeba :)).

Zbytek potřebný ke kempování v autě

Koukala jsem jak puk, jak to jde Timovi od ruky. Během pár hodin měl základní desku hotovou. Hned na to se pustil do ohybů a nožiček. Veškerou práci dodělal druhý den.

Dokonce stihl zajet i na takový sběrný dvůr (transfer station), místo, kde lidé vyhazují věci, které se pak převážejí jinam (protože my se nacházíme v národním parku) na skládku nebo recyklaci. Tam našel jednu vyhozenou krabici podlahového krytí, kterou v autě využil právě na pokrytí hlavní desky.

Ó, jak já byla štěstím bez sebe! Zachraňujeme a znovu používáme pro někoho již nepotřebné věci :).

Vylepšené auto na kempování
Vylepšené auto na kempování
Vylepšené auto na kempování

Previous
Next

Na závěr bylo potřeba jen upravit záclonky, které jsme měli v autě z loňského roku. Konečně jsem se také mohla na něčem podílet. Jupipí! Záclonky nakonec přidělal Tim na drátky vytvořené z ramínek na oblečení. Prostě je tam tak zašoupnul, a navíc další znovupoužití. Paráda!

Překvapilo mě, že to ve výsledku Tim sám sestavil za pouhé dva dny.

Nejdůležitější část – kempování v autíčku a atest

Dalo by se říci, že jsme opravdu prakticky hned další den vyrazili kempovat. Jeli jsme do nedalekého, asi hodinu od Jasperu vzdáleného, provinčního parku William Switzer, kde jsme si zarezervovali místo s elektrickou přípojkou. To abychom si v noci mohli přitopit, kdyby Oliverkovi byla zimička. Ťuťu náš ♥.

Díky přípojce jsme si ale i my mohli užít luxus. Měli jsme s sebou tolik potřebná dekorativní světýlka a kávovar. To už je ale dobrej tuning, což? 🙂

Kempování v autě
Auto na kempování
Výbava na vaření
Dobré ráno světě
Kempování v autě
Procházka k jezeru
Na vyhlídce

Previous
Next

Jop, všechno klaplo a fungovalo na jedničku.

Teda, až na naše rozdílné názory ohledně organizace jídla. Ty jsme si však záhy vyřešili a mohli si všichni užívat pohodové dny při kempování :).

Léto je v plném proudu, tak vám přeji krásné dny s výlety ať máte jedna báseň.

S láskou, Stáňa ♥

Zpět na hlavní stránku se dostanete tudy:

 

Na sociálních sítích mě naleznete zde:


Facebook


Instagram