Ahóój moji milí, kdo tady miluje kafíčko a posezení ve fajnových kavárnách? Je to tu! Je podzim a blíží se čas zachumlat se do teplých bund a zalézt do vyhřáté kavárny v Jasperu na voňavou kávičku s kamarádkou.

Kavárenská situace v Jasperu je poměrně přehledná a jednoduchá. V Jasperu máme tři kavárny, které bych přirovnala k evropskému standardu božských kaváren. Jak to jinak popsat? Příjemné prostředí, fajnová hudba, „stajlovej“ nábytek i výzdoba a milá obsluha. S velkou pravděpodobností vás bude také v jedné z kaváren obsluhovat nějaká Češka, tak pozorně poslouchejte. 🙂

Na naší FB stránce Češi v Jasperu a okolí jsem vytvořila malou anketu ohledně oblíbenosti jednotlivých kaváren v Jasperu a ve výsledném pořadí vám budu i prezentovat jednotlivé kavárny.

Anketa ohledně oblíbenosti Kaváren v Jasperu

Tři nejoblíbenější kavárny v Jasperu

>> Sunhouse cafe

Název Sunhouse kavárny je vypovídající sám o sobě. Nachází se v druhém patře s obrovskou prosklenou střechou ve tvaru jehlanu, která umožňuje přítomnost slunce během celého dne. Na ochozu mají také malou terasu s výhledem na okolní panorámata.

Tato kavárna získala v anketě Kavárny v Japseru nejvíce hlasů. Byla otevřena poměrně nedávno, v roce 2018, s vizí přinést do malého kanadského městečka uprostřed Rockies styl a kulturu Australských kaváren. Jak zmiňují na svých stránkách, snaží se využívat především čerstvé produktymístních zdrojů.

Podávají tedy výbornou kávu z lokálních pražíren (např.: Robson Valley Organics a Monogram Coffee z Calgary) a můžete si vybrat z jedinečné nabídky snídaní i „brunchů“ na adrese 610 Patricia Street.

Kavárny v Jasperu
Kavárny v Jasperu
Kavárny v Jasperu

Previous
Next

>>> Andromeda Coffee

Kavárna s motem: It‘s all about good conversation and great coffee!, získala stejný počet hlasů jako Wicked Cup. Zařadila jsem ji na druhé místo z toho důvodu, protože se nachází v centru města Jasper nedaleko od kavárny Sunhouse.


It‘s all about good conversation and great coffee!


Tato kavárna je ze všech kaváren nejnovější. Byla založena v roce 2021 a dalo by se říci, že se jedná o takový upgrade kavárny v prádelně v přízemíSnowDome Caffee Bar. Tato kavárna je vyhlášená pro kvalitní přípravu své kávy. Proto pokud jste opravdový kávoví fajnšmekři, toto je pravděpodobně ta pravá volba pro vás.

Kavárna je velice prostorná, nemá však vlastní terasu. Uprostřed se nachází obrovský stůl ze stromu známého jako Douglas Fir, který roste hojně v okolí Jasperu.

vlastní pekárnu pro malé svačinky jako jsou např. muffiny, croissanty, atp. A zároveň si zde vyrábí vlastní sirupy pro sezónní nabídku jako je např. Rose Hip Latte, Pumpkin spice Latte, …

Co se mi na této kavárně moc líbí je to, že si můžete přinést vlastní hrníček na kafe, který si s sebou pak můžete odnést např. do práce. Najdete zde také obchůdek s nejrůznějším kávovým a čajovým příslušenstvím, prodávají čaje i kávová zrna.

A pokud vás zaujal kelímek TO GO, tak jeho návrh byl vytvořen místním umělcem, který také v podzemí v SnowDome Caffee vymaloval stejnými motivy celou stěnu.

4
5
12

Previous
Next

>> Wicked Cup

Přiznám se, že jsem dlouho nevěděla, co to slovo „wicked“ znamená. Přesný překlad z překladače je zlý, zkažený, bezbožný, špatný, … jenže, já tohle slovo chápu úplně naopak. Jednou jsem šla po ulici a jeli okolo mě dva kluci na koloběžce a něco si vyprávěli. Jediné co mi z toho utkvělo v paměti je „Wicked“ – to je skvělý!

Tato kavárna se nachází na okraji města, při cestě na Icefields Parkway. To je úplně skvělá výchozí pozice pro to, pokud si s sebou na nějaký hike chcete koupit na cestu kafe. Johou… to byla vždy moje volba. Dá se zde koupit i nějaká svačina, ale i větší snídaně či „brunch“.

Součástí kavárny je i malý obchůdek s keramikou, korálky, vlastní praženou kávou, která se v kavárně samozřejmě i popíjí, a nebo i příslušenstvím k čaji.

Venku na vás čeká teráska, která je otevřená i v zimě, a je z ní krásný pohled na okolní hory. Majestátní Whistlers Mt. Je tam přímo před očima. 🙂

A jejich moto na závěr:


 „Our definition of ORGANIC is easy to understand. It simply means no artificial anything.” – Karyn Decore


Kavárny v Jasperu
Kavárny v Jasperu

Previous
Next

 Ostatní kavárny

Další místa, kde se dá pořídit kafe 🙂

►      Bear’s Paw bakery

Bears Paw bakery není tak úplně kavárna, ale přímo pekárna, taková nejvíc klasická, co známe z Čech. Všechno si pečou sami, mají dobrou kávu, která je určitě levnější než ve výše zmíněných kavárnách, dělají si vlastní sendviče a dokonce i Panini.

Jo a mají tu jednoznačně nejlepší Cinamon Bun – skořicové šneky, co znám!

Tahle pekárna není v Jasperu jenom jedna, ale je tu ještě její odnož The Other Paw Bakery Cafe.

►      Cocos Cafe

Je další pekárnou a kavárnou v Jasperu, která je oblíbená mezi místními. Já osobně jsem si tam však nenašla největší zalíbení. Je hodně malá a pokaždé, když jsem tam chtěla jít, bylo plno.

►      Tim Hortons

Avšak nejpopulárnější kavárnou ve městě mezi turisty i místními je Tim Hortons. Já mám pro ni ale úplnou averzi, ale i přesto ji tu musím zmínit. Jde o společnost, kterou založil bývalý kanadský hokejový hráč Tim Hortons. Tento kavárenský řetězec byl však prodán Američanům. Při nákupu tedy nepodporujete kanadskou firmu, ale americkou, která samozřejmě není už vůbec lokální.

U Tima najdete jednoznačně nejlevnější kávu, jen si dejte pozor. Může to být z toho důvodu, že Kanaďani mají rádi kávu slabou, kterou mohou pít celý den.

Kavárny v Jasperu
The Other Paw Bakery Cafe.
Nejlepší skořicová rolka
Nejlepší skořicová rolka
Kavárny v Jasperu
Coco’s Cafe
Kavárny v Jasperu
Tim Hortons
Kavárny v Jasperu
Hi Jasper Cafe hostel

Previous
Next

A jaká oblíbená kavárna v Jasperu je ta vaše? Pevně věřím, že vám tento krátký přehled pomůže ve výběru, a nebo vám dá alespoň nahlédnout do místních kavárenských zákoutí.

Mějte příjemné dny provoněné kafíčkem.

S láskou, Stáňa ♥

kavarny v jasperu

Zpět na hlavní stránku se dostanete tudy:

 

Na sociálních sítích mě naleznete zde:


Facebook


Instagram