Jasper je turistické městečko uprostřed stejnojmenného národního parku (o okolí Jasperu >> ZDE), a proto si můžete představit, kolik tu asi takových obchodů se suvenýry v Jasperu je. Spousta! A víte co je na tom super? Že je z čeho vybírat!

Ano, výběr je tu opravdu veliký, a proto jsem vybrala dva obchůdky, které byste zaručeně neměli vynechatdva obchůdky, ve kterých můžete podpořit tvorbu našich českých krajanů. Ano, zlaté české ručičky mám na mysli :).

Teď už ale nebudeme otálet a přejdeme rovnou k věci. Kam se tedy zajít podívat na suvenýry v Jasperu nejdříve?

>> Friends of Jasper

Tento obchůdek se nachází v budově Informačního centra, které se nachází uprostřed malého parčíku v centru Jasperu. Řadím ho na první místo a to proto, že se zároveň jedná o neziskovou organizaci, pracující pro osvětu JNP (Jasper National Park). To znamená, že když si v obchůdku něco koupíte, přímo tím tuto organizaci podpoříte a tím zároveň podpoříte samotný park

Tato neziskovka organizuje různé výukové programy. Také pomáhá lidem, aby se mohli přímo jako dobrovolnící podílet na chodu parku. Dobrovolníci např. udržují turistické tratě v dobré formě a v zimě připravují běžkařské tratě.

Friends of Jasper

Logo Friends of Jasper

V tomto malém obchůdku není až tak velký sortiment, což se mi na jednu stranu líbí, protože menší sortiment pro mě znamená jednodušší nakupování. Ze suvenýrů můžete vybrat třeba pěkná a ne až tak drahá trička, stylové hrnečky, v Kanadě dost populární samolepky, knihy, pohledy a také lokální kosmetické značky.

>> Our Native Land

Our Native Land je autentický obchůdek s originálními výrobky původních obyvatel, jako jsou například luky a šípy, šperky, různé nádoby a další nástroje, třeba i ty hudební. Pro mě to však není pouhý obchůdek, ale zároveň galerie. Prostá nádhera!

V obchodě prý už pracovalo hodně Čechů, takže tam s námi mají skvělé zkušenosti a jistě se k vám budou hlásit :).

Když jsem tam vybírala nějaké dárky, ptali se mě, jestli s nima budu cestovat. Některé originály totiž nesmí opustit Kanadu a některé potřebují k vycestování ze země speciální povolení, které vám rádi zajistí a připraví k tomu speciální dokumentaci.

>> Další obchůdky se suvenýry v jasperu

Ráda podporuji malé místní podnikatele, a pokud se jedná o Čechy žijící v Kanadě, toto platí dvojnásob. Pokud jste stejného ražení, určitě byste měli zavítat do:

>> Highground

V malém obchůdku Highround Jasper se to krásnými suvenýry jenom hemží. Najdete tu nejen parádní samolepkypohlednice od úžasné Petry (@mountain.mornings), Češky žijící ve Vancouveru, ale spoustu dalšího stylového a lokálního zboží.

>> Jasper Village Yoga

Tento prostor je nejenom obchodem s uměleckými věcmi od lokálních umělců, ale slouží zároveň jako galerie (původně jógové studio). V tomto obchodě naleznete krásné ručně vyřezané dřevěné věcičky od místního Čecha Kuby. Na jeho práci se můžete taky podívat na instragramu @jakub_sebela_woodwork.

>> a  ještě pár

No a pokud vám tento výběr nestačil a chcete objevovat další krámky a suvenýry v Jasperu, pak můžete nakouknout třeba právě do těchto:

>> Barefoot in the Park (s barefoot botama teda ale nemá nic společného :)), který byl zvolen jako nejlepší obchůdek se suvenýry v Jasperu.

>> Jasper Mercantile je taková moje malá srdcovka, vlastní ho hodně milá paní a nachází se hned vedle hostelu v centru města.

>> Big Horn je dalším obchůdkem se suvenýry, které nemůžete minout a navíc mají hodně vtipná videa na IG 🙂

>> Ransom 

>> a končím, jinak vyjmenuju všechny obchůdky v Jasperu

Na závěr bych vám ještě ráda doporučila jednu kosmetickou značku, kterou najdete téměř ve všech místních obchodech. Jmenuje se Wild Moon Organics a je to moje srdeční záležitost :). Nicole vyrábí mýdla, krémy na obličej a na tělo, různé peelingy, ale také soli do koupele a sypané čaje.

Přeju vám, ať v Jasperu naleznete nádherné kousky šité na míru právě vám. A pokud narazíte na nějaký obchůdek, který by tu měl mít podle vás své místo, napište mi. Ráda se nechám inspirovat.

suvenýrz v jasperu

S láskou, Stáňa ♥

Zpět na hlavní stránku >>


Na sociálních sítích mě naleznete zde:


Facebook


Instagram