Mohla bych napsat, že se celé mé kanadské dobrodružství stalo úplnou náhodou, já však na náhody nevěřím. Vše má určitý důvod a jasný směr. Proto se s vámi podělím, jak se to vlastně všechno seběhlo a jak jednoduché to nakonec bylo, i když jsem žádala o víza do Kanady úplně sama a nezávisle na jakékoliv agentuře

Mnozí z vás ví, že jsem se před Kanadou vydala na půlroční dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky (pokud ne, krátce o ní píši ve svém příběhu – KLIK). Před odjezdem mě však dohnala myšlenka:

Co bude, až mi dojdou peníze? To se pak vrátím domů? Chce to záložní plán…

otázkou také bylo:
dokážu si zařídit pracovní víza úplně sama a nezávisle na pracovní agentuře včas?

Asi dva měsíce před odjezdem jsem začala řešit, jestli vůbec nějaká pracovní víza využít. Několik mých kamarádů již nezávisle vycestovalo do několika různých zemí díky pracovním vízům Working Holiday (WH). Věk jsem na to měla (tato víza jsou omezená i podle věku, v každé zemi však jinou hranicí), tak proč to nezkusit? Možná je to dobrá příležitost, dobrý směr.

Formulář

Vyplňování formulářů

Nejdříve jsem přemýšlela o WH vízech na Nový Zéland, ale to jsem nakonec zamítla. Vnitřně jsem necítila, že bych to tam na tom konci světa mohla sama zvládnout. Haha, zní to vtipně, jakoby ta druhá polovina zeměkoule byla přívětivější, ale opravdu to tak bylo.

Ne náhodou se na podzim každoročně otevírá pool do Kanady, kam je nutné se pro získání víz přihlásit. (pool je v překladu bazén, významově je to spíš taková pomyslná řada).

Tak proč to nezkusit

pojďte do bazénu naskočit. 

Zažehne se tím úplně snová energie,

i když je to tak trochu sázka do loterie.

Pro mě to byla fajn vidina,

jistota na konci cesty začíná.

Zařizování víz

  • KANADA

V případě WH víz do Kanady se několikrát do roka náhodně vylosuje z poolu několik set lidí. Šance je docela veliká, myslím, že v té době, pro rok 2018, se úspěšnost pohybovala kolem 1 : 2. Když se na letošní kvótu podívám na oficiální stránky, vypadá to, že šance byla dokonce skoro 1 : 1. Skvělé informace o WH vízech a cestování na vlastní pěst v Kanadě jsou k nalezení na stránkách Jak do Kanady.

 

Nezávisle a úplně sama do Kanady

Kanada

  • CHILE

Kdyby mi Kanada náhodou nevyšla, začala jsem se zajímat i o WH víza do Chile. Na rozdíl od náhodného výběru v Kanadě, se do Chile na tyto víza dostane téměř každý. Na stránkách chilské Ministerstva zahraničí je k vyplnění formulář (Visa application). Po jeho vyplnění si pak už jen dojdete na ambasádu pro papír s potvrzením a můžete vyrazit. Opět musíte splňovat nějaké podmínky plus dodat další dokumenty

 

Úplně sama a nezávisle v Jižní Americe

Chile

  • MŮJ PŘÍBĚH

Po přihlášení do kanadského poolu, jsem si začala pro jistotu zařizovat i víza do Chile. Mně však výše zmiňovaný formulář vyplnit nešel, neustále mi to hlásilo nějakou chybu. Už jsem byla i v kontaktu s ambasádou, pokoušela se ho opakovaně vyplnit, a co se nakonec nestalo! V den, kdy jsem tam chtěla volat a vše vyřešit, mi přišel email s potvrzením, že jsem byla vybrána z kanadského poolu.

Wow! Vesmír asi úplně nechtěl, abych zůstávala v Chile. Ok, pak to bude tedy KANADA!

Poté co vás vylosují, musíte odeslat požadované dokumenty a vyplnit opět nějaké formuláře. Máte na to cca měsíc. Mně se podařilo všechny dokumenty sesumírovat docela brzy, a tak jsem vše odeslala a čekala na vyjádření. Dlouho se nic nedělo. Datum mého odjezdu se přibližoval a Letter of invitation (oficiální dopis s pozváním, který předložíte po příjezdu na imigračním) stále nepřišel. 

Dobrá tedy, věřím, že vše dopadne, tak jak má. ⭐

Vzhůru za dobrodružstvím – sama samička do Jižní Ameriky

Letenky jsem si koupila do Jižní Ameriky, do brazilského, studentského města Porto Alegre, přes Barcelonu. Proč právě tam? Protože tam zrovna byly ke koupi nejlevnější letenky a já byla tak nerozhodná!

O pár dní později jsem stála na letišti a čekala na svůj první let směr Barcelona. Barcelona byla mým snem už od nepaměti. A tak se mi začali plnit sny, od úplného začátku. 🙂

 

Začátek dobrodružství v Barceloně

Začátek dobrodružství v Barceloně

To si ani nedovedete představit, jak jsem skákala radostí. Po několika dnech strávených v Barceloně, mi přišel očekávaný dopis s kanadskými vízy, ale také potvrzení z farmy v Uruguay, že na mě budou čekat, že jsem tam vítána. To vše v jeden den!

Vše začalo plynout… Naskočila jsem na tuto dobrodružnou vlnunechala se vést.

Cestování po Jižní Americe jsem si tak trochu plánovala na půl roku. Nakonec jsem tam byla „jen“ pět měsíců, tak nějak mi to finančně vyšlo, a pak hurááá do Kanady. Bránu mám otevřenou a já jsem této cestě také otevřena.

Jaký byl přílet do Kanady po pěti měsících strávených v Jižní Americe? Byla to pohodička nebo šok? V jakém městě jsem zakotvila a proč? Našla jsem si práci hned? …

TO VŠE A NEJEN TO, SE DOZVÍTE V POKRAČOVÁNÍ…

Zpět na hlavní stránku se dostanete tudy:


Na sociálních sítích mě naleznete zde:


Facebook


Instagram